Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Vücut Heykeltraşlığı

HÜSEYİN-KANDULU1

Vücut heykeltraşlığı ile karın yağından baklava veya ince bel yuvarlak hat elde etmeye yardımcı olmak mümkün…

VASER (ULTRASONİK) LİPOSCULPTURE NEDİR?

Vücut şekillendirmede şu an en ileri, güvenli, süratli ve kalıcı yöntem olarak değerlendirilen vaser (ultrasonik) liposuction yöntemi ile vücutta bir heykeltraş gibi çalışmak ve hatları ortaya koymasına yardımcı olabilmek mümkün.

Bu teknoloji ve ortaya çıkardığı sonuçları dünyada ve ülkemizde az sayıda Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı üst eğitim alarak uyguladığını anlatan Op. Dr. Hüseyin Kandulu yöntem ile alakalı detayları belirtti.

Vaser yani ultrasonik liposuction veya liposculpture yöntemi…

Ultrasonik liposuction yöntemi ile güvenli sonuçlar elde etmenin mümkün olabileceğinden bahseden Op. Dr. Hüseyin Kandulu, bunu açmak gerekirse kas sinir ve damar gibi yapılara zarar vermeden sadece yağ dokusunu hedef alan bu sistemle vücutta istediğimiz gibi şekillendirme yapılabileceğini belirtti. Geri dönüşümsüz olarak yağların uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu yöntemi diğer yöntemlerden ayıran başlıca özellikler vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmesidir. Yüz bölgesinden ayak bileğine kadar her bölgede kullanılabilen bu yöntemin ikinci özelliği ise hastanın ihtiyacı varsa tek seansta tüm vücuda uygulanabilmesidir. Klasik yöntem ve diğer cihazlar yardımı ile ancak seanslara bölünerek uygulanabilen suction işlemi ultrasonik yöntemle tek seferde kalıcı sonuca ulaşabilmekte ve 8-10 litreye kadar yağın vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olabilmektedir.

Deride girinti ve çıkıntıların oluşma riskinin çok minimal olabildiği yöntemin diğer özelliği ise istenmeyen yağlar uzaklaştırıldıktan sonra vücuda ciddi bir sıkılaşma sağlamasına yardımcı olabilmesidir.

VASER Hİ-DEF NEDİR?

Vücut şekillendirme ve vücut anatomisi üzerine çalışmalar son dönemde çok popüler olmaktadır.

Hi-Def ameliyatları özel eğitim ve deneyim gerektiren vücut yağ anatomisinin ve kas anatomisinin iyi bilinmesi, anlaşılması ile ilk olarak Kolombiya’da ortaya konmuş bir tekniktir. Tekniğin eğitimi halen Kolombiya, İngiltere ve Amerika’da verilmektedir. Bu teknik ile erkek ve kadında tüm vücut hatlarının ortaya konması six pack olarak bilinen karın adelelerinin şekillerinin ortaya çıkarılması, bayanlarda ince bel ve yuvarlak kalça hatlarının sağlanması, bayanlarda S şekilli erkeklere ise V şekilli vücutlar oluştulmasına yardımcı olabilmekte.

VASER Hİ-DEF TE GÖĞÜS KASI GÖRÜNTÜSÜ VEYA YUVARLAK KALÇA NASIL YAPILIR?

Bu yöntemin diğer özelliği ise yağ hücrelerinin canlı olarak elde edilmesine ve gerekirse kullanılabilmesine yardımcı olabilmesidir. Dolayısı ile göğüs ve kalça bölgesinde yağın fazla olduğu yerlerden alınıp şekil verilmesi gereken yerlere transferi ile bu işlem gerçekleşebilir.

BU YÖNTEM KİMLER İÇİN UYGUN?

Vaser liposuction obezite sınırında olmayan her hastaya vücudu küçültmek için uygulanabilmektedir. Ancak Vaser Hi-Def ameliyatları vücut kitle endeksi 20-26 aralığında olan hastalarda daha ideal sonuçlar verebilir.

İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Bölgesel uygulandığı zaman hastanede yatmayı ve genel anestezi gerektiremeyen bu yöntem eğer tüm vücuda uygulanırsa bir gece hastanede yatmayı ve belirli süre istirahati gerektirebilmektedir. Tüm bu koşullar hastanın mevcut vücut yapısı ve yağ oranına bağlıdır.

AMELİYAT ÖNCESİ NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Ameliyat öncesinde özel bir dikkat gerektirmeyen bu yöntemde uygulama öncesi diyetler veya özel ilaç kullanımlarına gerek olmamaktadır. Genel ameliyatlar öncesi dikkat edilmesi gereken kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol kullanımı azaltmak ve son günlerde kullanmamak gibi genel koşullar, bu işlem öncesinde uyulması gereken kurallardandır.

AMELİYAT SONRASI DÖNEM NASIL GEÇER?

Ameliyat sonrası dönemde yağların ultrasonik dalgalar ile kas damar ve sinirlere hiçbir hasar verilmeden eritilerek uzaklaştırılması nedeni ile ağrı hissedilmeyebilir. Ağrı kesiciler ile dinen hafif ezilme hissi ise zaman zaman olabilmektedir. Ameliyat sonrasında ödemin çabuk gerilemesi ve iyileşmenin süratlenmesine yardımcı olmak için özel korseler 2-3 hafta kullanılmalıdır.

HASTANEDE YATMAYI GEREKTİRİR Mİ?

Bu yöntemle gerçekleştirilen liposuctionlar sonrasında işlem çok geniş bölgelere uygulanmamışsa hastanın hastanede yatmasına gerek olmayabilir. Çok geniş bölgelere uygulanmış ise, hasta 1 gece hastanede yatırılabilir.