Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Vaser veya Vaser Liposuction nedir?

Değerli hastalarım bazen bazı markalar yaptıkları işlevin önüne geçmektedirler. İşte buna en güzel örnek markalardan biride vaser markasıdır. Vaser amerikada solta medikal firması tarafından üretilen ve liposuction işlemlerinde kullanılan bir cihazdır. Ancak cihaz ve marka günümüzde yöntemin takendisi gibi de algılanabilmektedir.

Yıllar öncesinde de bu teknoloji yani ses dalgaları ile yağları eritme yöntemi kullanılmış ama vaser da ulaşılan son teknoloji kadar başarılı olunamamıştı. Şuan görünen o ki liposuction işleminin güvenli ve etkin sonuca ulaşması için vaser biçilmiş kaftan. Yinede bu yazının devamında ben vaser yerine ultrasonik liposuction demeyi tercih edeceğim çünkü esas olan ses dalgaları ile yağın eritilmesi işlemi ve unutmayın ki çok iyi bir arabanın güvenli ve konforlu seyahat için tek eksİği deneyimli bir şofördür. Vaserın da birazdan anlatacağım işleri tek başına başarması mümkün değildir gerek liposuction gerekse vaser ile deneyimli bir cerrah şarttır.

Ses enerjisi ile yağları eriten bu yöntemde 36 khz lik bir enerjinin yağlara çarpıp onları birbirinden ayırmasından bahsetmekteyiz. Bu enerjinin çalışabilmesi için öncelikle 2-3 mmlik deliklerden yağ doku içerisine sıvı verilmektedir ardından ise özel problar ike deri altında bu yağlar ses dalgaları ile eritilmektedir. Bu eritme işleminde cerrahın tecrübesine bağlı olarak farklı özelliklerdeki problar kullanılabilmektedir.

Böyle ileri vaser liposuction tekniklerine ihtiyaç duyulması yıllar içerisinde gözlemlenen sıkıntılı durumlardan dolayıdır ki bunlardan bahsetmek gerekirse ;

1. Vücuttan istenen miktarda yağ alınamaması

2. Kanamaya sebep verilmesi

3. Yağ dışındaki dokuların hasar görmesi (bağ doku, sinir , kas vb)

4. Girinti çıkıntı gibi düzensizliklerin olması

5. Vücutta belli bölgelerde (yüz, diz içi, al bacak, bacak içi ) çalışmanın zor olması ve sonuçların kötü olması

6. Aynı seansta tüm vücutta çalışılamaması

7. Korse süresinin uzun olması

8. Sonucun ortaya çok geç çıkması ve uzayan ödem problemleri

9. Vücuda şekil vermenin mümkün olmaması

10. Yüzeyel yağların ellenememesi

İşte tüm bu karşılaşılan zorluklar ve istenmeyen sonuçlar deneyimli ellerde kullanılan ultasonik liposuction cihazları ile minimalize edilmiştir.

Peki Vaser liposuction veya vaser hi def ile hedeflenen sonuçlar nelerdir? Bir sonra ki makalem de bunları sizlerle paylaşacağım ayrıca vaser ın nasıl popüler olduğu hakkında da kısaca bahsedeceğim.

Ultrasonik liposuction ile ilgili diğer makalemizi olmak için tıklayınız.