Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Vaser Liposelection / 4D Liposuction

Liposuction uygulamalarının geçmişinde birçok yöntem yer alırken demek ki bazı terslikler olmuş ki tıbbın birçok alanında yer alan ultrasound enerjisi geliştirilerek liposuction uygulamalarında adını ilk sıraya yazdıran ve aranan yöntem haline gelmiştir. VASER (vibration amplification of sound energy at resonance) ses dalgaları ile sadece yağı eriten ve diğer dokularda herhangi bir hasar oluşturmayan özel bir sistemdir. Bu sistemle liposuction artık cerrahi bir işlem olmaktan çıkmış sanata dönüşmüştür.

Vaser uygulamalarında en ileri düzeyde sonuç elde edebilmek için bu konuda öncelikle temel eğitim alıp belli bir süre ve sayıda ameliyat yapmış olmak ardından ise bu ileri tekniğin detaylı inceliklerini öğrenmek için mutlaka üst eğitimleri tamamlamak gerekmektedir.

Vaser liposelection işleminde temel mantık hastayı hem cerrah hemde sanatçı gibi değerlendirme yetisine sahip olmak ardından yine çok iyi bir cerrah ve heykeltraş gibi iş çıkarıp yumuşak geçişli ve sportif hatların belirgin olduğu vücutları ortaya koyabilmektir.

Bu yöntemi zorlaştıran birkaç ana unsur cihazın pahalı olması , uygulama tekniği ile ilgili sadece Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olmanın yanı sıra özel eğitimlerin gereksinimi ve bu konudaki eğitimli cerrah sayısının azlığı rahatlıkla sıralanabilir.

Yöntemin avantajları ise ;

Sadece yağ dokusuna spesifik olması,

Kas, sinir, damar ve bağ dokuyu etkilememesi, Hızlı iyileşme süresi, Morluğun azlığı, Ödem süresinin kısalığı, Komplikasyon oranlarını ciddi olarak azaltması, Pürüzsüz hatların elde edilebilmesi, Ciddi spotif hatların ( ör. Six pack/adonis) elde edilebilmesi, Vücutta heykeltraş gibi çalışmaya olanak sağlaması, Meme , kalça , alt bacak estetiği ve yüz gençleştirme amaçlı alınan yağ hücrelerinin tekrar kullanılabilmesi, 4D abdominoplasti yani dört boyutlu karın germe ve şekillendirmeye olanak sağlaması, gibi çok sayıda işlem rahatlıkla akla gelmektedir.

Bu konuya spesifik çalışan ve vaser liposelection , vaser hi-def , vaser 4D liposculpture, Vaser-Total Definer liposuction gibi konularda ciddi deneyimlere sahip olan bir cerrah olarak gönül rahatlığı ile bu yöntemin güncel olarak bilmin terazisinde ağır bastığını ve ağırlğını koruyacağını rahatlıkla ifade edebilirim.