Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Op. Dr. Hüseyin Kandulu / Start TV Bugün – Ultrasonic Liposuction

Ece Belen Atrek: Bugün sizinle Ultrasonic Liposuction’ı konuşacağız. Peki Ultrasonic olunca farkı nedir?

Hüseyin Kandulu: Teknolojinin ilerlemesi ile tedaviler daha kolay oluyor. Hastaların daha sıhhatli, daha süratli iyileşmesi ve sosyal hayata geri dönmeleri daha hızlı oluyor. Ultrasonic Liposuction’da fark; çok küçük deliklerden vücuda girerek yağları proplar yardımıyla eritip daha sonra bunları dışarıya alıyoruz. Böylelikle daha konforlu ve süratli bir şekilde sonuca gidebiliyoruz.

Ece Belen Atrek: Peki hangi bölgelere uygulanıyor?

Hüseyin Kandulu: Bu yöntemin en güzel yanı bayan ve erkeklerde yüzden ayak bileğine kadar her bölgeye uygulanabiliyor olması.

Ece Belen Atrek: Bu yöntemi kimler talep ediyor?

Hüseyin Kandulu: Bu yöntem ile vücudun her yerine şekil verebilme imkanınız olduğu için erkekler daha sportif bir vücuda kavuşmak, kaslı görüntü elde edebilmek için talep edebiliyorlar. Bayanlar ise daha atletik bir vücuda kavuşmak, daha çekici hatlara kavuşmak için tercih ediyorlar.

Ece Belen Atrek: Kadınlarda ve erkeklerde uygulama farkı var mı?

Hüseyin Kandulu: Bu operasyon ameliyathane ortamında gerçekleştiriliyor. Herhangi bir kesi yok. Sadece küçük deliklerden girilerek gerçekleştiriliyor. Uygulama farkı tabiki var. Çünkü ameliyat öncesi ciddi bir planlama yaparak vücudun olması gereken şeklini işaretliyoruz. Bayanlarda S şekli, erkeklerde ise V şeklini oluşturuyoruz. Bunları hasta üzerinde planlarak uyguluyoruz. Dolayısı ile her hastada farkılı olabiliyor. Planlamalar kişiye özel. Yöntem tüm vücutta aynı anda uygulanabiliyor. High Definition operasyonunu uygularsanız erkeklerde karın kaslarını, kol adelelerini ortaya çıkartabilirsiniz. Yağı o denli uzaklaştırıyoruz ki mevcut kas görüntüsü hasta üzerinde ortaya çıkıyor.

Ece Belen Atrek: Ağrılı bir yöntem mi?

Hüseyin Kandulu: Yöntem tek seferde tüm vücuda uygulanabiliyor. Kontrollü olmak kaydıyla. Bu şekilde ufak ağrıların olması mümkün. Fakat tek bölgede uygulanırsa hastalar operasyondan sonra hastahanede kalmadan evlerine dönebiliyor. Bu operasyon 30 ila 45 dakikadan başlayarak uygulanan bölgenin genişliğine göre 5- 6 saate uzayabiliyor. Ancak korkulacak bir yöntem değil. En büyük avantajı klasik yönteme göre komplikasyonları minimalize etmesi. Dolayısı ile korkulacak bir operasyon değil. Ancak profesyonel muayene ve doğru yönlendirme çok önemli.

Ece Belen Atrek: Kadınlar klasik yöntemde hep korku duyarlardı. Çökmeler olur diye. Karşılaştırdığımızda nasıl bir sonuç ortaya çıkıyor?

Hüseyin Kandulu: Klasik yöntemde bu risk daha yüksekti. Çünkü selülit problemi olan bayanlar bilir, yağlar belirli bölgelerde kümelenebiliyor. Ve onu parçalamak çok zor. Klasik yöntemde o yağı parçalamak zordu. Bunun sonucu olarakta çökmeler oluşabiliyordu. Ancak Ultasonic Liposuction da yağa propla girerek yağı homojen olarak eritiyorsunuz. Dolayısı ile daha net hatlar yani bizim ameliyat öncesinde planladığımız hatlar rahatlıkla elde ediliyor.

Ece Belen Atrek: High Definition’un farkı nedir?

Hüseyin Kandulu: Ultrasonic Liposuction ile kişinin birebir olarak kas anatomisinin ortaya çıkartılmasıdır. Bu erkekte göğüs, karın ve kol kaslarının belirginleştirilmesi, bayanda ise bel oyuğunun, kalçanın, karın kaslarının ve hatta yağları alıyorsak alınan yağların göğüse enjekte edilerek vücudun orantılı bir şekilde şekillendirilmesini ifade eder.

Ece Belen Atrek: Peki korseleri bu yöntemde de giyiyor muyuz?

Hüseyin Kandulu: Korseleri giyiyoruz ancak daha kısa. 3-4 hafta gibi bir süre yeterli oluyor. Zaten şuanda korselerde konforlu. Hastalarımız rahatsızlık duymuyorlar.

Ece Belen Atrek: Bu işlemin sonrası nasıl olmalı?

Hüseyin Kandulu: Öncelikle bu bir zayıflatma işlemi değil. Biz vücuda şekil veriyoruz. Eğer kişi operasyondan sonra kendisine dikkat ederse kalıcı bir uygulama.

Ece Belen Atrek: Peki hasta dayanamadı yemek yemeyi abarttı. Geri dönüş çabuk olur mu?

Hüseyin Kandulu: Şimdi yağ hücreleri bir yerden alındıktan sonra orada yağlanma olması mümkün değil. Ancak kişini işlem öncesinde üzerinde bir planlama yapıyoruz. Örneğin hasta sadece karın bölgesi şikayeti ile geliyor ama bel bölgesinde de sıkıntı var. Oradan da yağ alıyoruz ki olası bir kilo alımında her bölgede dengeli bir büyüme olsun. Ancak doğru işlem ve planlama ile şekil bozuluğu ancak 10-15 kilo alımında meydana gelir. Bu tamamen planlama ile ilgili. Bununda hastaya anlatılması gerek.

Ece Belen Atrek: Bu yağlar kullanılabilir mi?

Hüseyin Kandulu: Özellikle bayanlarda örneğin yuvarlak kalça oluşturmada kullanıyoruz. Göğüs estetiği için kullanılıyor. Göğüsün daha formda gözükmesi için kullanılıyor. Silikon yerine.

Ece Belen Atrek: Erime oluyor mu?

Hüseyin Kandulu: Yüzde otuzluk bir erime olabiliyor. Bu da 3 ila 6 ay sonra nihayi sonucu bize veriyor. Aldığımız yağları bacaklarından memnun olmayanlarda kullanabiliyoruz. Erkekte ise kol kaslarında kullanabiliyoruz. Çünkü bizim için içinde bulundurduğu kök hücre ile değerli.

Ece Belen Atrek: Erkeklerde meme büyümesinde bu operasyon kullanılabilir mi?

Hüseyin Kandulu: Çok küçük deliklerden girerek fazlalıkları alabiliyoruz.