Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Öğle Arası Estetikleri

Değerli hastalarım. Birçoğunuzun duyduğu bildiği ancak zaman zaman çekinerek baktığı hızlı ve etkili estetik yöntemleri artık hayatımızın merkezinde. Siz de sabah evinizden kırk yaşınızda çıkıp akşam otuz yaşınızda dönmek istemez misiniz?

Eşinize yıl dönümü sürprizi yapmayı düşünüyor iseniz öğle arası estetiği tam size göre…

Yoğun iş temposu artık metropolitanlarda birçok bayanı olumsuz etkilese de, biz estetik cerrahlar aynı yoğunlukta bayanlar için mücadele etmekte ve çözümler üretmekteyiz. Bu yüzden sizlere öğle arasında yarım saatinizi ayırarak zamana karşı nasıl durabileceğinizin tüyolarını vereceğim.

Alın bölgesi ve göz çevresi kırışıklıklarınız mı var? Yanaklarınızda sarkmalar mı başladı ? Bıçak altına yatmaktan mı korkuyorsunuz ? Ağrısız şekilde kaşlarınızı mı kaldırtmak istiyorsunuz ? Dudak yanak arası çizgilerinizde derinleşme mi arttı? Dolgun dudak arzunuz içinizi mi kemiriyor ? Zamanın aleyhinize mi işlediğini düşünüyorsunuz ? Sanırım sizin botoks ve dolgu ile tanışma zamanınız gelmiş.

Botoks için öncelikle şunu söylemeliyim ki kesinlikle bir yılan zehiri olmayıp, Clostridium Botilinum denilen bir bakterinin seyreltilerek zararsız hale getirilmiş, uygulandığı bölgedeki kaslarda gevşeme yaparak etki gösteren bir toksindir. Yıllarca spastisite tedavilerinde kullanılmasının ardından estetik etkileri gözlemlenerek hayatımıza giren Botoks, bulunduğumuz yüzyılın mucizelerinden olup artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Öğleyin vereceğiniz küçük bir molada güvenilir ellerde yaptıracağınız botoks uygulaması ile aşırı çalışarak yüz bölgenizdeki çizgilerin derinleşmesine neden olan mimik kaslarınızın gücü zayıflatılarak bu çizgilerden kurtulmanız ve gençlik yıllarınıza dönmeniz mümkün. Botoks uygulamalarının göz çevresi ve alın kaş arası kırışıklıklarında mükemmel sonuç vermesinin yanısıra aşırı terleme tedavisi ve migren tedavisinde de çok iyi sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.

Botoks uygulaması ağrısız bir işlem olup doğru noktalara uygulanması halinde herhangi bir komplikasyonu yoktur. Kırışıklıklardaki düzelme uygulama sonrası 4-7 günde ortaya çıkar ve ortalama 4-6 ay boyunca sürer.

Dolgu maddeleri ise (hyaluronik asit,kollagen,kalsiyum hydroxylapatite,otojen yağ dokusu) yaşlanma ile birlikte yüzdeki hacim kaybının, derin çizgilenmelerin ve giderek belirginleşen yanak dudak çizgilerinin tedavisinde kullanılan özel laboratuarlarda üretilen maddelerdir.

Dolgu enjeksiyonları çok ince uçlu bir iğne ile cildin içine dermis tabakasına yapılmaktadır. Özellikle ince kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla ve dudak dolgunlaştırma amacıyla kullanılmaktadır. Dudak üzerindeki ince çizgiler burun kenarlarından ağız kenarına uzanan çizgi (nasolabial kıvrım) ağız kenarındaki çizgiler, alındaki kaş çatma çizgileri en çok uygulanan ve en yararlı sonuçların alındığı bölgelerdir.

Dolgu enjeksiyonları kısa süren ve ofiste yapılan işlemler olup uygulaması hasta açısından çok kolaydır. İşlemden sonra önemli bir şişlik ve kızarıklılık oluşmaz ve hasta hemen günlük aktivitelerine dönebilir.

Dolgu maddelerinin uygulanmasının ardından etkileri hemen ortaya çıkar ve etken maddenin özelliğine bağlı olarak 8 ile 24 ay arasında etkinlikleri devam eder. Doğru ve etkin yapılan uygulamaların ardından çoğu zaman hiçbir komplikasyon ile karşılaşılmaz.

ogle-arasi