Telefon: 0533 053 71 79 Telefon/2: 0532 053 98 75 Randevu İçin: 0 (212) 279 64 96

Liposuction Ameliyatı

Liposuction, çoğunlukla kalça, basen ve bel bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde biriken fazla yağların alınmasıyla vücudu yeniden şekillendirmeye ve oluşan orantısızlığı düzeltmeye çalışan bir operasyondur. Kesinlikle bir zayıflama yöntemi olmayıp, kişinin bir türlü kurtulamadığı fazla yağların dışarıdan müdahele ile alınması işlemidir. Kişi ne sebeple fazla kilolara sahip olursa olsun liposuction uygulaması yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte liposuction yöntemleri de sürekli olarak kendini yenilemektedir.  Günümüzde yağ aldırma da lazer ve klasik olarak iki yöntem uygulanmaktadır. Her iki yönteminde kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bu yüzden hangi hastaya hangi yöntemin uygulanabileceği mutlaka bir uzman tarafından belirlenmelidir.

Lazerli yöntemde yağ hücrelerini parçalamak ve yok etmek üzere, yağ dokusu içine ince bir fiber optik kablo ile lazer enerjisi gönderen bir lazer cihazı kullanılmakta ve yağlar parçalandıktan sonra vakumla çekilmektedir. Lazer ışınlarının bir bölümü yağ dokusu içinde ısınmaya neden olmakta ve ciltte sıkılaşma ve toparlanma etkisi yaratmaktadır. Ayrıca vücudun her noktasına uygulanabilmekte olup, operasyon sonrasında morluk ve şişlik derecesi diğer yönteme göre oldukça azdır. Klasik yöntem ile uygulanmakta olan liposuction uygulamalarında ise fazla yağlar vakumlanarak çekilmekte ve lazer yönteminde olduğu gibi sıkılaşma etkisi olmamaktadır. Sarkan deri için ikinci bir cilt germe müdahelesine gerek olabilmektedir. Vücuttaki yağ miktarı ve kapladığı alanın büyüklüğüne göre bazı hastalarda iki yöntem birden uygulanabilmektedir. Fazla yağlarından kurtulmak isteyenler öncelikle iyi bir estetik plastik cerraha başvurmalı ve hangi yöntemin kullanılacağına uzmanın karar vermesi gerekmektedir.

Liposuction ve vaser liposuction fiyatları yaşa, kiloya, yağ alınacak olan alanın büyüklüğüne, alınacak yağ miktarına, anestezi şekline ve yağ aldırma ile birlikte uygulanması gerekebilen ek tedavilere göre belirlenmekte ve hastaneler veya klinikler arası değişkenlik göstermektedir.